Історію творять особистості. Тому історія нашого закладу насамперед пов’язана з іменами його засновників та початківців:
ІСТОРІЯ ПОЛТАВСЬКОГО ОБЛАСНОГО КЛІНІЧНОГО МЕДИЧНОГО КАРДІОВАСКУЛЯРНОГО ЦЕНТРУ

- головного лікаря, головного кардіолога області, заслуженого лікаря України – Шкляренка Михайла Петровича,
- завідувача кафедрою госпітальної терапії Полтавського медичного стоматологічного інституту, доктора медичних наук, професора – Єрмолінського Олександра Федоровича,
- головної медичної сестри – Баюн Марії Антонівни,
- завідувача інфарктним відділенням – Шумейка Івана Федоровича,
- завідувача кардіологічним відділенням – Малича Володимира Ілліча, медсестер:
- Максюти Світлани Леонідівни, Костик Ніни Іванівни, Сіненко Любові Миколаївни та багатьох інших медичних працівників, які сумлінно працюють зараз та роблять все можливе для сучасного розвитку кардіологічної служби області і поліпшення медичного обслуговування пацієнтів.
Кардіологічний диспансер почав свою роботу в січні 1985 року, коли в приміщенні побудованому для профілакторію заводу «Знамено», на вулиці Макаренка, 1-а, розпочалась організація роботи та прийом хворих в двох стаціонарних відділеннях на 120 ліжок – для лікування хворих на інфаркт міокарда та кардіологічного. Тоді ж бере початок своєї роботи відділення функціональної діагностики та клініко-діагностична лабораторія. Наприкінці 1986 року диспансер набуває статусу обласного, починає офіційно працювати поліклінічне відділення; при диспансері вперше організовується медична Рада по кардіології.
- В 1987 році при поліклінічному відділенні відкриваються денний стаціонар на 10 ліжок, кабінет інтенсивної терапії на 5 ліжок та кабінет функціональної діагностики. З червня 1989 року денний кардіологічний стаціонар на 30 ліжок запрацював в дві зміни, як самостійне відділення.
- 1990 рік – створення відділення ургентної кардіології. В одне відділення були об’єднані штатний персонал та обладнання дистанційно-діагностичного центра, а також персонал для цілодобової роботи віїзної бригади.
- В 2005 та 2006 роках апарат «Волна» дистанційно-діагностичного центру був замінений на дві комп’ютерізовані цифрові системи прийому ЕКГ «Телекард». В області розвивається мережа дистанційної консультації ЕКГ. В 2015 році – дооснащено телемедичною системою «Юнет», а з 2017 року відділення перетворено в телемедичний центр.
- З відкриттям в 2015 році відділення інтервенційної радіології диспансер переступив поріг впровадження ендоваскулярних методик обстеження та лікування хворих. Почали проводитись діагностична ангіокоронарографія, стентування, установка штучних водіїв ритму, впроваджуватись інвазивні методи лікування аритмій.
Потужний імпульс для подальшого розвитку диспансер отримав завдяки проекту Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у 2017-2018 роках. Заклад отримав нову сучасну лікувально-діагностичну апаратуру: апарати УЗД, лабораторну техніку, навігаційно-абляційну систему тощо.
В 2016 році розпочалися будівельні роботи по реконструкції обласного клінічного кардіологічного диспансеру з добудовою корпусу інтервенційної кардіології та реабілітації.
З червня 2019 року кардіологічний диспансер був перетворений в КП “Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради” (КП «ПОКМКЦ ПОР»). Наприкінці 2020 року вже запрацював новозбудований корпус, обладнаний сучасною медичною апаратурою.
З червня 2021 року в закладі відкрите відділення реабілітації та планової кардіології.
З червня 2022 року було створено відділ з інфекційного контролю.