В клініко-діагностичній лабораторії КП «Полтавський обласний клінічний
медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради»
виконуються наступні лабораторні дослідження:

Загальний клінічний аналіз крові

Загальний клінічний аналіз крові – найбільш розповсюджений аналіз, здавати який доводилося кожній людині. Це обстеження дозволяє оцінити кількість клітин крові (еритроцитів, лейкоцитів та тромбоцитів), насиченість гемоглобіном. Різні захворювання досить швидко відображаються на клінічному аналізі крові.

Аналіз сечі загальний

Загальний аналіз сечі – простий метод дослідження, що дозволяє оцінити функцію нирок та інших внутрішніх органів, а також виявити запальний процес у сечовивідних шляхах.

Біохімічний аналіз крові

Біохімічний аналіз крові дозволяє оцінити обмін речовин та роботу внутрішніх органів:серця, печінки, нирок, підшлункової залози, та ін.

Коагулограма з визначенням МНО
Ліпідограма

Кров для обстеження необхідно здавати з вени натщесерце, після попередньої рекомендації лікаря.

Відділення функціональної та ультразвукової діагностики пропонує такі послуги:

Електрокардіографія (ЕКГ)

Електрокардіограма проводиться на 12-канальному апараті ЕК, який оснащений монітором, що дозволяє додатково контролювати стан пацієнта протягом всього періоду запису кардіограми. Окрім цього апарат дозволяє зробити додаткові відведення, тобто розширити дослідження в суперечливих випадках.

Електрокардіограма дає можливість оцінити такі функції серця як: автоматизм, збудливість, провідність імпульсу по нервово-м’язовому волокну і виявити зміни в серцевому м’язі (міокарді).

Проба з дозованим фізичним навантаженням. Велоергометрія (ВЕМ)

Навантажувальний тест під час якого йде безперервне спостереження за змінами електрокардіограми пацієнта. Суть тесту полягає в створенні умов, коли організму потрібна підвищене споживання кисню, на тлі якого можуть бути зареєстровані ішемічні зміни міокарда, які не проявляються на ЕКГ у спокійному стані.

Можливо визначення толерантності (здатності) до фізичного навантаження у здорових осіб.

Основною метою тесту є:

 • діагностика ішемічної хвороби серця (ІХС);
 • визначення функціонального класу стенокардії;
 • визначення толерантності (здатності) до фізичного навантаження у здорових осіб.

У здорової людини у відповідь на фізичне або емоційне навантаження серцево-судинна система реагує підвищенням пульсу і АТ для забезпечення посиленого кровотоку, що несе кисень необхідний для живлення серцевого м’яза. Як правило, незмінені здорові судини при стресових умовах здатні пропустити належний збільшений об’єм крові, а уражені коронарні судини не можуть впоратися з таким завданням, що в більшості випадків супроводжується порушенням коронарного кровотоку з характерними больовими симптомами, що супроводжуються ішемічними порушеннями по ЕК.

Методика (ВЕМ) передбачає виконання пацієнтом згідно стандартному протоколу дозованого фізичного навантаження на велоергометрі під наглядом лікаря функціональної діагностики з безперервною реєстрацією електрокардіограми (ЕКГ) і вимірами артеріального тиску (АТ) до досягнення необхідних розрахункових показників частоти серцевих скорочень (ЧСС).

Проба з дозованим фізичним навантаженням проводиться в амбулаторних умовах. Напередодні за узгодженням з лікарем відміняються деякі медикаментозні препарати. У день дослідження необхідно відмовитися від паління, міцної кави і щільного сніданку.

Добове моніторування артеріального тиску - (Вlood pressure monitoring)

У нашій країні гіпертонічна хвороба (ГХ) та артеріальна гіпертензія (АГ) є одними з найбільш поширених захворювань серцево — судинної системи.

Для їхньої діагностики широко використовується добове моніторування артеріального тиску, що значно розширює можливість в діагностиці симптоматичної артеріальної гіпертензії, прогнозі захворювання, призначенні адекватного антигіпертензивного лікування та його належного контролю, беручи до уваги причину гіпертензії та враховуючи часові інтервали підвищення артеріального тиску (вдень або вночі).

Методика не вимагає спеціальної підготовки: пацієнт носить протягом доби малогабаритний монітор амбулаторного вимірювання АТ, який через задані інтервали часу проводить заміри, зберігає дані і обробляє показники.

Холтерівське добове амбулаторне моніторування ЕКГ (ХМ ЕКГ)

Високоінформативний метод тривалої реєстрації електрокардіограми в умовах звичайної добової активності пацієнта залишається незамінним для виявлення непостійних змін на ЕКГ, які не можуть бути зареєстровані за короткий період запису звичайної ЕКГ. Безперервна реєстрація серцевих циклів (за добу їх близько 100 000) дозволяє діагностувати порушення ритму і провідності, виявленні їх зв’язку зі скаргами пацієнта, оцінити роботу імплантованих електрокардіостимуляторів (ЕКС) і ефективність медикаментозного лікування.

Ультразвукове дослідження (УЗД)

Це найбільш поширений діагностичний метод, який широко використовується в діагностиці захворювань різного походження (етіології). Тому клінік, УЗД апаратів і лікарів, які виконують ультразвукові дослідження досить багато. Тут важливо розуміти, що між УЗД апаратами існує велика різниця, не тільки в ціновому діапазоні (від 20 000 до 250 000 доларів США), а й у можливостях діагностики захворювань (якість зображення, встановлене програмне забезпечення).

Деяка суб’єктивність в інтерпретації отриманих при УЗД даних передбачає особливі вимоги до кваліфікації лікаря. В нашій клініці ультразвукові дослідження виконуються фахівцями з використанням європейських стандартів проведення та опису результатів УЗД.

Обираючи КП «ПОКМКЦ ПОР» Ви отримуєте гарантії того, що ультразвукове дослідження буде проведено на апаратах експертного (найвищого) рівня.

Ехокардіографія з кольоровим допплерівського аналізом -

ультразвукове дослідження серця і його клапанного апарату. Обстеження дозволяє оцінити розміри камер серця, товщину і рухливість серцевого м’яза, структуру і роботу клапанного апарату, виявити вади серця, пухлини і тромби, вимірювати зону ураження після перенесеного інфаркту. За допомогою доплеру проводиться оцінка внутрішньо серцевої гемодинаміки, вивчається систолічна та діастолічна функція серця, що дозволяє встановити наявність серцевої недостатності на догоспітальній стадії захворювання.

Черезстравохідна ехокардіоскопія

Тредмил-тест

В рентгено-діагностичному відділенні виконуються:

Комп’ютерна томографія (КТ), в тому числі внутрішньовенним підсиленням (контрастуванням).

✔️ Доза опромінення на таких апаратах значно зменшена.

Безпека і ризики

Ефективна радіаційна доза при дослідженні відповідає дозі, в середньому, яку отримує пацієнт при звичайному рентгенологічному дослідженні шлунково-кишкового тракту або від природного радіаційного фону протягом чотирьох років.

Вагітним жінкам не рекомендується проводити КТ-дослідження через можливий ризик для плода.

Контрастне підсилення

КТ проводиться з використанням контрастного підсилення, яке значно підвищує інформативність дослідження. У нашому центрі до 70% досліджень проводиться з внутрішньовенним підсиленням. Контрастний засіб вводиться внутрішньовенно в об’ємі до 150 мл. Контрастні засоби, за статистикою, викликають побічні реакції приблизно в 3% випадків, з них тяжких реакцій — 0,04%. Існує невеликий ризик виникнення інфекційного запалення шкіри в місці ін’єкції, виходу контрастної речовини в м’які тканини. Можливі також побічні реакції, які поділяють на легкі, помірні та тяжкі, що потребують лікування. Легкі та помірні реакції — це блювання, нудота, кропивниця, еритема, судинний набряк. До тяжких реакцій відносять набряк гортані, набряк легенів, бронхоспазм, гіпотензію, анафілактичний шок, зупинку дихання, серця. Рідко виникають відстрочені реакції (до 7 днів після ін’єкції): свербіж шкіри, висипання, головний біль, запаморочення, легка лихоманка, озноб. У більшості випадків немає потреби в лікуванні або потрібна тільки підтримуюча терапія.

Кабінет комп’ютерної томографії і клініка мають все необхідне для проведення невідкладних заходів у разі виникнення побічних реакцій.

Якщо Ви маєте побічні дії:

 • алергічні реакції на йод
 • контрастні речовини чи ліки, їжу та інше
 • хвороби серцево-судинної системи, органів дихання, печінки, нирок, крові, щитовидної залози, цукровий діабет, які можуть перешкоджати застосуванню контрастних засобів необхідно попередити рентген-лаборанта чи лікаря!!!

Пацієнту потрібно попередньо вирішити питання з лікуючим лікарем, або анестезіологом про можливість застосування контрастного засобу у випадку, якщо він приймаєте будь-які лікарські засоби, в т. ч. бета-адреноблокатори, гуанідини, інтерлейкін, глюкофаг, нестероїдні протизапальні речовини та інше.

Дослідження

При необхідності, більш детальний протокол дослідження Вам пояснить рентген-лаборант, безпосередньо перед дослідженням. Дослідження зазвичай проводиться в положенні на спині. Під час дослідження Ви не повинні рухатися. Дихати потрібно спокійно до того моменту, поки Вас не попросять затримати дихання на короткий час. Затримка дихання дуже важлива для отримання якісних зображень.

Перед дослідженням з внутрішньовенним контрастним підсиленням Вам поставлять катетер у ліктьову вену. Після попереднього сканування необхідно буде ввести контрастний засіб внутрішньовенно автоматично. Після цього сканування буде подовжено. У разі виникнення у Вас будь-яких незвичних відчуттів необхідно повідомити про це рентген-лаборанта через переговорний пристрій.

Ніяких обмежень звичайного режиму функціонування після МСКТ-дослідження немає. Однак, після введення контрастного засобу Вам необхідно перебувати у клініці до 30 хвилин.

В рентгенкабінеті можна пройти поліпозиційні дослідження органів грудної порожнини, шлунково – кишкового тракту, кістково – суглобової системи та багато інших.

Крім цього, в клініці є можливість проведення ендоскопічної діагностики для виявлення захворювань органів шлунково-кишкового тракту.

Сучасне обладнання дозволяє проводити ендоскопічні дослідження, ендоскопічні маніпуляції та мініінвазивні ендохірургічні втручання на верхніх і нижніх відділах шлунково-кишкового тракту:

 • відеоезофагогастродуоденоскопія
 • забір матеріалу на цитоморфологічне дослідження
 • проведення уреазного тесту
 • рh-метрія

Всі дослідження проводяться тільки за клінічними показаннями та за наявності обгрунтованного направлення лікуючого лікаря!!!

Всі кабінети поліклінічного відділення обслуговують амбулаторних пацієнтів за електронними направленнями лікувальних закладів області та пацієнтів, які лікуються у профільних відділеннях КП «ПОКМКЦ ПОР».

В умовах диспансерно-поліклінічного відділення КП «ПОКМКЦ ПОР», що розташоване на першому поверсі надають консультативні послуги наступні фахівці:

 • лікарі кардіологи
 • лікарі-неврологи
 • лікар-офтальмолог
 • лікар-ендокринолог

Запис на прийом до лікаря-консультанта, або для проведення діагностичного дослідження здійснюється безпосередньо в поліклінічному відділенні, або за телефоном 0660534991, що працює цілодобово. Попередній дистанційний запис через сайт закладу буде доступний в найближчий час в тестовому режимі.